Manchester City podira prestopni rekord (VIDEO)

Nogomet 26. Jun 20268:45 0 komentarjev
Foto: Profimedia

Manchester City je tik pred enim največjih poslov v zgodovini angleškega nogometa. Po poročanju otoških medijev se je z Nottingham Forestom dogovoril za prestop angleškega reprezentanta Elliota Andersona, ki bi lahko postal najdražji igralec v zgodovini britanskega nogometa.

Triindvajsetletni vezist naj bi se na Etihad preselil za znesek, ki bi z vsemi dodatki lahko dosegel 130 milijonov funtov oziroma približno 151 milijonov evrov. Del angleških medijev ob tem navaja, da zagotovljeni del odškodnine znaša 116 milijonov funtov, Nottingham Forest pa naj bi celoten paket vrednotil pri 130 milijonih funtov.

Če bo posel dosegel najvišjo vrednost, bo Anderson presegel dosedanji rekord angleškega nogometa. Tega je lani postavil Liverpool, ki je za švedskega napadalca Alexandra Isaka Newcastlu plačal 125 milijonov funtov oziroma približno 145 milijonov evrov.

Anderson se trenutno z angleško reprezentanco mudi na svetovnem prvenstvu v ZDA, Mehiki in Kanadi, uradna potrditev prestopa pa naj bi sledila še pred koncem turnirja. Po poročanju angleških medijev ga čaka tudi zdravniški pregled v ZDA.

Vezist Nottingham Foresta je začel obe uvodni tekmi Anglije na prvenstvu. Angleži so najprej s 4:2 premagali Hrvaško, nato pa se z Gano razšli brez zadetkov. V soboto jih v New Jerseyju čaka še zadnja tekma skupinskega dela proti Panami.

Za City bi bil prihod Andersona velika okrepitev sredine igrišča, za Nottingham Forest pa zgodovinski posel. Klub, ki ga je Anderson okrepil po odhodu iz Newcastla, bo z njegovo prodajo ustvaril enega največjih prestopov v zgodovini premier liga.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!